top of page

Fiatal Felnőtt Coaching

Segítségnyújtás az élet első nagy lépéseinek megtételéhez, hogy magabiztosan és sikeresen indulhass el.

Hogyan segíthet a coaching a fiatal felnőtteknek?

Az életkezdési válság egy olyan időszak, amikor a fiatal, felnőtt életét megkezdve,  elbizonytalanodik a  céljait, a jövőjét illetően. Ebben az időszakban az egyéni coaching  sokat segíthet, hogy a fiatal felnőtt újra magára találjon, és céltudatosan, magabiztosan lépjen tovább.

1.

Életcél meghatározása: A coach segíthet az fiatalnak megtalálni életcéljait, és motivációt találni az elérésükhöz szükséges elköteleződéshez. Segítséget nyújt a képességek és készségek azonosításához, valamint a személyes fejlődési tervek kialakításához.

2.

Értékrend tisztázása: A life coaching során az kliens felülvizsgálhatja értékrendjét és meggyőződéseit. Az értékek tisztázása segíthet abban, hogy a döntéseit és céljait azokhoz igazítsa, és összhangba hozza életcéljaival.

3.

Személyes fejlődés és önbizalom: A coach támogathatja a fiatal felnőtt személyes fejlődését, és önbizalmának növelését. Segíthet az önértékelésben és az önelfogadásban is.

4.

Stresszkezelés és egyensúly: Az egyéni coaching során a fiatal felnőtt megtanulhatja, hogyan kezelje a stresszt, és hogyan találja meg az egyensúlyt az élet különböző területein.

5.

Egészség és wellness: A coach támogatja az egyént az egészséges életmód kialakításában, beleértve a testmozgást, egészséges táplálkozást és az alvási szokásokat.

6.

Időmenedzsment és hatékonyság: A coach segíthet abban, hogy a fiatal felnőtt hatékonyabban kezelje az idejét, meghatározza a prioritásait, és határidőt tartva lépésről lépésre elérje a kitűzött célokat.

bottom of page