top of page

Kamasz
Coaching

Fiataloknak szóló coaching, hogy megtalálják az önbizalmukat és az irányt az életükben.

Hogyan segíti a life coaching a kamaszokat?

A coaching segíthet abban, hogy a fiatal magabiztosabb, önazonos, feladataiban hatékonyabb, kevésbé stresszes, és kiegyensúlyozottabb legyen a kamaszkor évei alatt.

Ez előmozdítja az egészséges önbizalom kifejlődését, és lehetővé teszi, hogy a kamasz a fizikai és lelki változások közepette is pozitív képet alkothasson önmagáról, és könnyebben tudja kezelni a kihívásokat.

1.

Célkitűzések és motiváció meghatározása: A coaching folyamata támogatja a kamaszt abban, hogy meghatározza a saját céljait és vágyait.  Segítségével megtalálja az ezek megvalósításához szükséges motivációt, felismeri, és felméri erőforrásait, melyek használatával céljai elérhetőek lesznek.

2.

Kommunikációs és konfliktuskezelési készségek fejlesztése: A kamaszok gyakran nehezen boldogulnak a felnőttekkel, szülőkkel való kommunikáció terén.  A coaching során a kamasz megtanulhat hatékony kommunikációs eszközöket, módszereket, amelyek segítik őt az érzelmek kifejezésében, építik vitakultúráját és megkönnyítik számára a szociális kapcsolatok építését. Konfliktushelyzetben használhatja a coaching során elsajátított technikákat, melyekkel kompromisszumra törekvő, erőszakmentes megoldásokat lesz képes találni.

3.

Stresszkezelés és érzelmi intelligencia fejlesztése: A coaching segít a kamasznak abban, hogy megtanulja az érzelmi intelligencia kulcsfontosságú elemeit, mint például az érzelmek felismerése, megértése, kifejezése és hatékony kezelése. Ez segíti a kamaszt abban, hogy jobban kezelje a nyomást, a stresszt, általában az érzelmi kihívásokat.

4.

Önreflexió és fejlődés: A coaching folyamata segíti a kamaszt abban, hogy foglalkozzon a saját érzéseivel, felismerje saját viselkedési mintáit, tisztában legyen jó és rossz tulajdonságaival, képességeivel. Ez lehetővé teszi számára, hogy tudatosan munkálkodjon a személyisége fejlesztésén.

5.

Életvezetési és döntéshozatali képességek fejlesztése: A coaching folyamata segíti a kamaszt abban, hogy megtanulja hatékonyan tervezni és szervezni az idejét, prioritásokat állítson fel és megfelelő döntéseket hozzon.

6.

Önállóság és felelősségvállalás fejlesztése: A coaching folyamat a kamaszt arra ösztönzi, hogy vegye át saját életének irányítását, és vállaljon felelősséget a döntéseiért és cselekedeteiért. Hozzájárul ahhoz, hogy egyre önállóbbá váljon.

7.

Megküzdési stratégiák és rugalmasság fejlesztése: A coaching segít a kamasznak abban, hogy megtanulja hatékonyan kezelni a problémákat. Megtanulhatja a stresszkezelési technikákat, rezilienciája erősödik, ezáltal sikeresen alkalmazkodik a körülményekhez.

8.

Álom és jövőkép megvalósítása: A coach támogatja a kamaszt abban, hogy megfogalmazza a vágyait, hogy álmai és céljai irányába törekedjen. A kamasz megtanulhatja, hogyan alakítsa ki, és valósítsa meg a személyes jövőképét, valamint hogyan tervezze meg a hosszú távú célokat és a hozzá vezető lépéseket.

bottom of page