top of page

Családi és Párkapcsolati
Coaching

Építs erősebb és harmonikusabb kapcsolatokat szeretteiddel, és találj megoldást a konfliktusokra.

Hogy működik a családi és párkapcsolati coaching?

A coach segíthet, hogy a családok és párok javítsák, megerősítsék a kapcsolatukat, és eredményesebbé váljon a közöttük zajló kommunikáció. Ez akkor is hasznos lehet, ha a jelenleg nincs számottevő probléma, konfliktus a kapcsolatban.

1.

Megelőzés: A coaching nemcsak akkor lehet hasznos, amikor már komoly problémák merülnek fel egy kapcsolatban, hanem megelőzésként is jól alkalmazható. Segít elkerülni, hogy a ma még apró problémának tűnő összezörrenések súlyos konfliktussá fajuljanak, és megmérgezzék a kapcsolatokat. Az asszertív közlési módszer alkalmazása, az érzelmi intelligencia fejlesztése, a negatív gondolati spirálok kisimítása, minden esetben pozitív változásokat hozhat.

2.

Fejlődés: A coaching segít a családoknak és pároknak fejlődni, mind egyéni, mind pedig kapcsolati szinten.  Sokat tanulhatnak önmagukról és egymásról, a kapcsolatukról, és ezáltal szorosabbá válhat a közöttük lévő kötelék.

3.

Külső szakértői perspektíva: A coach külső objektív nézőpontból látja a kapcsolatot, tükröt tart a feleknek, hogy lássák és értsék, milyen kapcsolati dinamika működik közöttük. Sokszor a játszmák és konfliktusok résztvevőiként, ők maguk ezeket a bevett sémákat és mintákat nem ismerik fel.

4.

Konfliktuskezelési készségek fejlesztése: A közös munka segíthet hatékonyabbá tenni a konfliktuskezelést. Azáltal, hogy a felek megtanulják a nézeteltéréseket konstruktívan kezelni, vitává, érvek ütköztetésévé szelídülhet a veszekedés, és a win-win alapon létrejövő kompromisszumos megoldások a kapcsolat jobb működését, erősödését eredményezik.

5.

Kommunikációs készségek fejlesztése: A családi és páros coaching segíthet a kommunikációs készségek javításában, ami kulcsfontosságú  társas kapcsolatokban. A hatékony, erőszakmentes kommunikáció lehetővé teszi, hogy a felek jobban megértsék egymást, és egymás hibáztatása és minősítése nélkül találjanak megoldást a konfliktusokra.

6.

Megértés és empátia növelés, érzelmi intelligencia fejlesztése: A coaching során lehetőség van az érzelmi intelligencia fejlesztésére, amelynek része az érzelmek megértése, kifejezése, azok kezelése, a magunkkal és másokkal szembeni empátia növelése. Ez  kulcsfontosságú tényező kapcsolataink sikerességében.

7.

Problémák proaktív megközelítése: A coaching lehetővé teszi, a problémák proaktív ( előrelátóan cselekvő) kezelését, még mielőtt azok súlyossá válnának.  A felek mindegyike felelősséget vállal a kapcsolat alakulásáért, egymás hibáztatása helyett, közösen dolgoznak a helyzet javításán, közös célok kitűzésén. A rendszeres coaching ülések segíthetik egy szeretetteljes, harmonikus kapcsolat létrejöttét.

8.

Célkitűzések meghatározása és elérésük támogatása: A coaching segít a közös célok meghatározásában és a hozzájuk vezető út kidolgozásában. A közös célok, értékek és erőforrások megtalálása segít építeni és erősíteni a kapcsolatokat.

bottom of page