Hogyan könnyítheti meg az iskolakezdést a coaching?
Augusztus közepe van, még két hét és ismét becsengetnek az iskolákban.
Ilyenkor a szülők és diákok egy részét szorongással tölti el, hogy újra indul a mókuskerék: iskola, különóra, edzés, házi feladatok, dolgozatok. Újra indul az állandó könyörgés, veszekedés: kelj már fel! bepakoltad a táskád? megcsináltad a leckét?, már megint elhagytad a tornacuccod!, bezzeg én sosem hoztam haza ilyen rossz jegyeket! na persze, mindenki egyest kapott… mondtam már hogy nem érdekel, hogy a Daninak sem jött ki az eredmény! …
Sok kamaszt nevelő családban az iskola sok konfliktus forrása szülő és gyermek között.
Pedig lehetne az új tanév egy izgalmas, új lehetőség is a kamasz személyiségének fejlődésére, és a jövőbeli sikerekre, kudarcokra való felkészülésre, a szülő -gyermek kapcsolat javítására, megerősítésére.
Egy coach hatékony támogatást nyújthat a kamaszoknak, hogy magabiztosan nézzenek szembe az új kihívásokkal, és a tanévből a lehető legtöbbet hozzák ki.
Segíthet abban, hogy tisztán lássák, mit szeretnének elérni az új tanév során. Legyen szó jobb jegyekről, új barátságok kialakításáról, régi konfliktusok kezeléséről, akár egy új hobbi felfedezéséről. A célkitűzések tudatosítása és azok elérésének tervezése jelentős motivációt adhat.
Az iskolai feladatok, sport és szociális élet közötti egyensúly megtalálása sokszor nehézséget jelent a fiatalok számára. A coach segítségével a diák kidolgozhat egy hatékony időbeosztást, amely lehetővé teszi, hogy minden fontos tevékenységre jusson elegendő idő.
Fontos eredménye lehet a coaching folyamatnak az önbizalom megerősödése. A kamaszok az ülések során felfedezhetik erősségeiket, ami segít abban, hogy magabiztosabban kezdjék a tanévet.
Az iskolai élet tele van stresszel: dolgozatok, felelések, konfliktus az osztálytársakkal, tanárokkal, szülőkkel. A coach különböző stressz- és konfliktuskezelési technikákat taníthat, amelyekkel a diákok jobban megbirkózhatnak a rájuk nehezedő nyomással, megtalálhatják a mentális egyensúlyt.
A tanév elején még a legtöbben tele vannak lelkesedéssel, de ez az idő előrehaladtával, a fáradtság növekedésével könnyen alábbhagyhat. A coach segíthet a fiataloknak abban, hogy hosszú távon is motiváltak maradjanak, kitartsanak céljaik mellett.
Bár a coaching ebben az esetben a kamaszokra fókuszál, a szülőknek fontos feladata, hogy támogassák gyermeküket, legyenek nyitottak a coaching által hozott változásokra. A szülők és a coach együttműködése erősítheti a fiatalok fejlődését, segíthet abban, hogy a coaching hatása hosszú távon is érezhető legyen.
Egy coach nem csupán az iskolai eredmények javításában, hanem a kamaszok általános jóllétében is kulcsszerepet játszhat.
Lehet az új tanév kiegyensúlyozottabb, eredményesebb.
Várunk szeretettel! Kezdjük együtt az új tanévet!
Időpontfoglaláshoz keresd fel a https://www.gotocoach.hu/idopontfoglalas oldalt vagy keress minket elérhetőségeink valamelyikén: https://www.gotocoach.hu/kapcsolat.
Comments